6 kroków jak wybrać dobre biuro rachunkowe

Dobre biuro podatkowe to takie, które świadczy wszystkie potrzebne przedsiębiorcy usługi. Dba o porządek w dokumentacji, strzeże poufności danych i utrzymuje bieżący kontakt z klientem. Dobre biuro podatkowe stawia na jakość wykonywanych usług, których odbiciem jest rzetelna cena. Poprawnie zarządza danymi i nie naraża klientów na problemy wynikłe ze swoich błędów. Dobre biuro podatkowe stawia na kompetencje, wykształcenie i kwalifikacje. 

  1. Zakres świadczonych usług

W tym kroku decydujesz czy zadowala Cię małe biuro księgowe zajmujące się wyłącznie rachunkowością, czy szukasz bardziej kompleksowej usługi. Jeżeli potrzebujesz całego szeregu księgowych do pomocy, najlepszym rozwiązaniem będzie duże biuro rachunkowe. W przypadku małego zapotrzebowania na skomplikowane usługi, najlepiej sprawdzą się lokalne biura księgowe oferujące indywidualne podejście do każdego klienta.

  1. Organizacja biura rachunkowego

Wybierz biuro, które będzie gotowe na Twoje potrzeby. Potrzebujesz pomocy w godzinach pracy czy może szukasz kogoś, kto będzie dostępny w każdej chwili? Wolisz osobiście dostarczać dokumenty czy przesyłać je drogą elektroniczną? Zweryfikuj, jak szybko będziesz mógł uzyskać dostęp do potrzebnych informacji i wybierz tę formę organizacji, która będzie najbardziej odpowiednia dla Twojej firmy.

  1. Ochrona wrażliwych danych

Upewnij się, że wybrane biuro przestrzega obowiązujących przepisów prawa. Jeżeli masz możliwość, upewnij się również, że używane oprogramowanie jest aktualizowane na bieżąco oraz ma licencję. Stosowanie stosownych procedur ochrony danych jest niezwykle istotne, bo ich brak będzie wiązał się z przykrymi konsekwencjami.

  1. Zakres ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej

Wysokość polisy ubezpieczeniowej oraz warunki uzyskania odszkodowania są niezwykle ważne. Biura podatkowe są zobowiązane do posiadania ubezpieczenia OC, jednak nie wszystkie polisy obejmują ten sam zakres odpowiedzialności za wynikłe szkody.

  1. Kompetencje

Biuro podatkowe zatrudniające tylko najlepiej wykwalifikowaną kadrę, która potrafi w nieszablonowy sposób rozwiązać problemu firmy jest na wagę złota. Opinie dostępne w sieci z pewnością dostarczą Ci interesujących informacji.

  1. Pozycja na rynku

Dobra renoma i doświadczenie pracowników mają ogromny wpływ na firmę. Zadowoleni klienci to najlepsza reklama, jakiej dobre biuro rachunkowe może się doczekać. Nienaganne opinie i indywidualne podejście do klienta są najlepszą reklamą dla księgowych.

Wybierając dobre biuro rachunkowe musisz zwrócić uwagę na mnóstwo czynników, o których łatwo można zapomnieć. Świadomy wybór ma ogromne znaczenie. Szukając dobrego biura rachunkowego w Poznaniu, musisz wziąć pod uwagę nie tylko cennik czy najbliższe Twojej firmy dzielnice, ale też wymienione wcześniej wskazówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *