Inwestycja w złoto, a ceny złota bliskie minimum

Nie słabnie wpływ amerykańskiej waluty na cenę złota. W takim przypadku jak teraz, gdy dolar umacnia się wobec większości głównych walut, para złoto – USD też poddaje się tym trendom. Potrzeba 1200 dolarów amerykańskich aby zaopatrzyć się w jedną uncję tego metalu szlachetnego. Rośnie więc przekonanie, że notowania złota niebezpiecznie zbliżają się do psychologicznej granicy, ustanowionej na kwotę poniżej 1200 dolarów. Inwestorzy, którzy są w posiadaniu dużej ilości złota rąk nie zacierają. Jest wręcz odwrotnie. Jeżeli pomyślimy o sytuacji, gdy inwestor swoją inwestycję w złoto połączył w inwestycję i zakup papierów wartościowych na chińskiej giełdzie, to wyobrażamy sobie skalę zniszczenia.

Kolejny dzień przyniesie nam odpowiedź na temat przerwania bariery zwanej psychologiczną. Sezon urlopowy w pełni, można by się spodziewać, że wiele inwestycji w złoty kruszec musiała zostać spieniężona na rzecz wykupu wyjazdu za granicę.

Tak niskie ceny nie tylko nie zniechęcają nowych inwestorów a po prostu przyciągają. Jeżeli ceny bliskie minimum znajdą swoich wybrańców, wówczas doczekamy się nagłych wzrostów samego złotego kruszcu jak i może przy okazji cena złota pociągnie ze sobą kolejne wzrosty dolara lub ropy naftowej.

Nie tylko Amerykanie zakochali się w złocie. W tym metalu szlachetnym upodobania mają praktycznie wszystkie nacje a najbardziej możni tego świata i władze poszczególnych państw. Od lat obserwujemy wzmożone zainteresowanie złotem i innych metali szlachetnych – uważane metale szlachetne są za najlepszą osłonę dla wartości naszego majątku. Czy rzeczywiście tak jest? Chyba tak, ciężko trzymając złoto przez 5 lat na nim stracić dużej sumy, nagle kwoty na giełdach nie będą niskie a tym bardziej, że jest to kruszec ściśle limitowany i nie da się go pozyskać więcej niż znajduje się na naszej planecie. Stąd każdy chciałby posiadać złote monety Krugerrandy czy chińską Pandę w złotej odsłonie. To nie tylko błyszczący metal – za tym błyskiem kryje się prawdziwa wartość, setki lat wojen pomiędzy ludźmi na tym świecie.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *