Inwestycja w złoto, a ceny złota bliskie minimum

Nie słabnie wpływ amerykańskiej waluty na cenę złota. W takim przypadku jak teraz, gdy dolar umacnia się wobec większości głównych walut, para złoto – USD też poddaje się tym trendom. Potrzeba 1200 dolarów amerykańskich aby zaopatrzyć się w jedną uncję tego metalu szlachetnego. Rośnie więc przekonanie, że notowania złota niebezpiecznie zbliżają się do psychologicznej granicy, ustanowionej na kwotę poniżej 1200 dolarów. Inwestorzy, którzy są w posiadaniu dużej ilości złota rąk nie zacierają. Jest wręcz odwrotnie. Jeżeli pomyślimy o sytuacji, gdy inwestor swoją inwestycję w złoto połączył w inwestycję i zakup papierów wartościowych na chińskiej giełdzie, to wyobrażamy sobie skalę zniszczenia.

Kolejny dzień przyniesie nam odpowiedź na temat przerwania bariery zwanej psychologiczną. Sezon urlopowy w pełni, można by się spodziewać, że wiele inwestycji w złoty kruszec musiała zostać spieniężona na rzecz wykupu wyjazdu za granicę.

Tak niskie ceny nie tylko nie zniechęcają nowych inwestorów a po prostu przyciągają. Jeżeli ceny bliskie minimum znajdą swoich wybrańców, wówczas doczekamy się nagłych wzrostów samego złotego kruszcu jak i może przy okazji cena złota pociągnie ze sobą kolejne wzrosty dolara lub ropy naftowej.

Nie tylko Amerykanie zakochali się w złocie. W tym metalu szlachetnym upodobania mają praktycznie wszystkie nacje a najbardziej możni tego świata i władze poszczególnych państw. Od lat obserwujemy wzmożone zainteresowanie złotem i innych metali szlachetnych – uważane metale szlachetne są za najlepszą osłonę dla wartości naszego majątku. Czy rzeczywiście tak jest? Chyba tak, ciężko trzymając złoto przez 5 lat na nim stracić dużej sumy, nagle kwoty na giełdach nie będą niskie a tym bardziej, że jest to kruszec ściśle limitowany i nie da się go pozyskać więcej niż znajduje się na naszej planecie. Stąd każdy chciałby posiadać złote monety Krugerrandy czy chińską Pandę w złotej odsłonie. To nie tylko błyszczący metal – za tym błyskiem kryje się prawdziwa wartość, setki lat wojen pomiędzy ludźmi na tym świecie.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *